Політика боротьби з відмиванням грошей (AML) і «Знай свого клієнта» (KYC).
1. Політика AML і KYC поширюється на pocketoption-2024.com та її партнерів та Клієнтів (далі «Компанія») і має на меті перешкоджання та активне запобігання відмиванню коштів та будь-якій іншій діяльності, що полегшує відмивання коштів або фінансування терористичної чи злочинної діяльності. Компанія вимагає від своїх керівників, співробітників та філій дотримуватися принципів цієї Політики для того, щоб не допустити використання своїх послуг з метою відмивання грошей.
2. У рамках цієї Політики відмивання грошей зазвичай визначається як вчинення дій, спрямованих на приховування чи маскування справжнього походження доходів, отриманих злочинним шляхом, із тим, щоб створити враження, що незаконні доходи отримані із законних джерел або є законними активами.
3. Зазвичай відмивання коштів відбувається в три етапи. Спочатку, на етапі «розміщення», готівка потрапляє у фінансову систему, де гроші, отримані внаслідок злочинних дій, перетворюються на грошові інструменти, як-от грошові перекази, дорожні чеки чи розміщуються на рахунках у фінансових установах. На етапі «розшарування» кошти переказуються або переміщуються на інші рахунки або в інші фінансові установи для подальшого відокремлення грошей від їхнього злочинного походження. На етапі «інтеграції» кошти повертаються в економіку та використовуються для придбання майна, фінансування бізнесу чи злочинної діяльності. Під час фінансування тероризму можуть й не використовуватися кошти, отримані від злочинної діяльності; швидше за все це — спроба приховати походження чи передбачуване використання коштів, які згодом будуть використані в злочинних цілях.
4. Очікується, що кожен співробітник Компанії, чиї обов’язки пов’язані з наданням продуктів і послуг Компанії та який прямо чи опосередковано має справу з клієнтами Компанії, має знати вимоги чинних законів і нормативно-правових актів, які стосуються його посадових обов’язків, і беззаперечним обов’язком такого працівника є постійне виконання цих обов’язків у спосіб, що відповідає вимогам відповідних законів і нормативно-правових актів.
5. Закони та нормативні акти охоплюють, але не обмежуються ними: «Належна перевірка клієнтів для банків» (2001) та «Загальне керівництво з відкриття рахунків й ідентифікації клієнтів» (2003) Базельського комітету з банківського нагляду, Сорок + дев’ять Рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), Патріотичний акт США (2001), Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» (1996).
6. Для забезпечення реалізації цієї загальної політики керівництво Компанії розробило та підтримує постійну програму з метою забезпечення дотримання відповідних законів і нормативних актів та запобігання відмиванню грошей. Ця програма спрямована на координацію конкретних регуляторних вимог у всій групі в рамках консолідованої структури з метою ефективного управління ризиком відмивання коштів і фінансування тероризму в усіх бізнес-підрозділах, функціях та юридичних особах групи.
7. Кожен підрозділ Компанії має керуватися політикою AML та KYC, складеною відповідно до вимог місцевого законодавства.
8. Уся персональна та службова документація зберігатиметься протягом мінімального періоду часу, встановленого місцевим законодавством.
9. Усі нові співробітники обов’язково проходять навчання щодо AML та KYC. Існуючі співробітники проходять навчання щороку. Участь у додаткових навчальних програмах є обов’язковою для всіх співробітників, що мають відношення до AML та KYC.
10. Компанія має право вимагати від Клієнта підтвердити свою реєстраційну інформацію, вказану під час відкриття торгового рахунку на свій розсуд і в будь-який момент. З метою верифікації даних Компанія може вимагати у Клієнта надання нотаріально засвідчених копій: паспорта, прав або національного посвідчення для підтвердження особи; виписки з банківського рахунку чи рахунки за комунальні послуги на підтвердження адреси проживання. В особливих ситуаціях Компанія може попросити Клієнта надати фотографію Клієнта, який має посвідчення особи поряд із його обличчям. Детальні вимоги до ідентифікації клієнтів наведено в розділі «Політика AML» на офіційному сайті Компанії.
11. Процедура верифікації ідентифікаційних даних Клієнта не є обов’язковою, за умови, що клієнт не отримав такого запиту від Компанії. Клієнт може добровільно надіслати копію паспорта чи іншого документа, що посвідчує його особу, до відділу роботи з клієнтами Компанії, для забезпечення перевірки зазначених персональних даних. Клієнт має враховувати, що під час здійснення депозитів/виведення коштів за допомогою банківського переказу, необхідно надати документи для повної верифікації імені й адреси згідно зі специфікою здійснення й обробки банківських транзакцій.
12. Якщо будь-які реєстраційні дані Клієнта (повне ім’я, адреса чи номер телефону) були змінені, Клієнт зобов’язаний негайно внести відповідні правки до даних, вказаних в особистому профілі в Компанії чи повідомити відділ роботи з клієнтами Компанії про такі зміни.
12.1. Для зміни номера телефону, вказаного під час реєстрації профілю Клієнта, ми вимагаємо надати документ, що підтверджує право володіння новим номером (договір із провайдером мобільного зв’язку), та фотографію документа, що засвідчує особу, яку клієнт тримає поруч зі своїм обличчям. Персональні дані клієнта в обох документах мають збігатися.
13. Клієнт несе відповідальність за достовірність документів (їхніх копій) та визнає право Компанії звертатись до відповідних органів країни емітента документів для підтвердження їхньої достовірності.